Kontakt
Falupartiets logotyp

       

   

 Kontakta

Falupartiet

Styrelse

Anders Runström

Ordförande

 

Hälsinggården

 

Yrke: Utb sjöingenjör, jobbar med energideklarationer och som lärare inom kylteknik.

Intressen: Familjen, motion, hunden och resor.

 

Mobil 070-266 94 50

 

anders.runstrom@falupartiet.se

Skicka mail till Anders

Marie Gehlin

Gruppledare


Gruvriset


Yrke: Sjuksköterska, Verksamhetsutvecklare och PhD-student

Intressen: Motionsidrott, resor, folkhälsa


Mobil 073-816 27 77


maria.gehlin@falupartiet.se

Skicka mail till Maria

Tore Carlsson

Övre Gruvriset


Yrke: Egen företagare inom konstruktion och produktion av maskiner till industrin

Intressen: Djur, främst hundar och hästar. Tävlar inom hundsporten.


Mobil 070-534 49 98


tore.carlsson@falupartiet.se

Skicka mail till Tore

Anna Jörgensen

Kvarnberget


Yrke: Bemanningsassistent

Intressen: Människor, böcker, resor


Mobil 070-367 68 05


anna.jorgensen@falupartiet.se

Skicka mail till Anna

Stefan Clarström

Haga


Yrke: Vicevärd

Intressen: Bilar...


Mobil 070-660 10 40, 073-40 500 40


stefan.clarstrom@falupartiet.se

Skicka mail till Stefan

Kjell Hjort

Aspeboda, Sörbo


Yrke: Fd chef inom stålindustrin

Intressen: Jakt, fiske, skogsfrågor


Mobil 073-9898303


kjell.hjort@falupartiet.se

Skicka mail till Kjell

Hans Matsols

Enviken


Yrke: Läkare

Intressen: Landsbygd, Skog, natur, musik


hans.matsols@falupartiet.se

Skicka mail till Hans

Gösta Wikman


Yrke: Pensionär


Mobil 070-398 16 51


gosta.wikman@falupartiet.se

Skicka mail till Gösta

Sven-Olof Ytterholm

Vice ordförande

 

Yrke: Företagare och tidigare Produktionschef på Morgårdshammar och byggt

valsverk i Smedjebacken och på Mölnlycke(Orkla) i Falun

Intressen: Båtar, båtliv, fiske

 

sven-olof.ytterholm@falupartiet.se

Skicka mail till sven-Olof

Staffan Mark

Norslund


Yrke: fd Affärsutvecklare

Intressen: resor


staffan.mark@falupartiet.se



Skicka mail till Staffan

FALUPARTIET © 2018 - Garvaregatan 2b, 791 70 FALUN - info@falupartiet.se