Kontakt

Kontakta

Falupartiet

Styrelse

Anders Runström

Ordförande

 

Hälsinggården

 

Yrke: Utb sjöingenjör, jobbar med energideklrationer och som lärare inom kylteknik.

Intressen: Familjen, motion, hunden och resor.

 

Mobil 070-266 94 50

 

anders.runstrom@falupartiet.se

Skicka mail till Anders

Marie Gehlin

Gruppledare

 

Gruvriset

 

Yrke: Sjuksköterska, Verksamhetsutvecklare och PhD-student

Intressen: Motionsidrott, resor, folkhälsa

 

Mobil 073-816 27 77

 

maria.gehlin@falupartiet.se

Skicka mail till Maria

Tore Carlsson

Övre Gruvriset

 

Yrke: Egen företagare inom konstruktion och produktion av maskiner till industrin

Intressen: Djur, främst hundar och hästar. Tävlar inom hundsporten.

 

Mobil 070-534 49 98

 

tore.carlsson@falupartiet.se

Skicka mail till Tore

Anna Jörgensen

Kvarnberget

 

Yrke: Bemanningsassistent

Intressen: Människor, böcker, resor

 

Mobil 070-367 68 05

 

anna.jorgensen@falupartiet.se

Skicka mail till Anna

Stefan Clarström

Haga

 

Yrke: Vicevärd

Intressen: Bilar...

 

Mobil 070-660 10 40, 073-40 500 40

 

stefan.clarstrom@falupartiet.se

Skicka mail till Stefan

Hans Matsols

Enviken

 

Yrke: Läkare

Intressen: Landsbygd, Skog, natur, musik

 

hans.matsols@falupartiet.se

Skicka mail till Hans

Peter Gehlin

Gruvriset

 

Yrke: Rektor

Intresse: Trädgård, resor, träning

 

peter.gehlin@falupartiet.se

Skicka mail till Peter

Kjell Hjort

Aspeboda, Sörbo

 

Yrke: Fd chef inom stålindustrin

Intressen: Jakt, fiske, skogsfrågor

 

Mobil 073-9898303

 

kjell.hjort@falupartiet.se

Skicka mail till Kjell

Gösta Wikman

 

Yrke: Pensionär

 

Mobil 070-398 16 51

 

gosta.wikman@falupartiet.se

Skicka mail till Gösta

Sven-Olof Ytterholm

Vice ordförande

 

Yrke: Företagare

Intressen: Båtar, båtliv, fiske

 

sven-olof.ytterholm@falupartiet.se

Skicka mail till sven-Olof

Staffan Mark

Norslund

 

Yrke: fd Affärsutvecklare

Intressen: resor

 

staffan.mark@falupartiet.se

 

 

Skicka mail till Staffan

FALUPARTIET © 2018 - Garvaregatan 2b, 791 70 FALUN - info@falupartiet.se